Alkoholizm a trzeźwość – czyj to wybór?

Czy życie w nałogu jest naszym wyborem? Czy każdy kto chce może bez problemu żyć w trzeźwości? Na te pytania nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Powiesz, że nie chcesz to nie pijesz… ale to nie takie proste! Alkoholizm to choroba a od tego nie tak łatwo się uwolnić. Pewnie żaden alkoholik  przy wypijaniu pierwszego w życiu kieliszka nie przypuszczał, że ten problem dotknie właśnie jego.

Droga do uzależnienia prawie w każdym przypadku zaczyna się tak samo… alkohol przy ważnych imprezach, alkohol przy każdym spotkaniu ale to przecież tylko „przy okazji”, a później… wieczorem po ciężkim dniu… to prowadzi do codziennego „zaglądania” w kieliszek. W takiej sytuacji już jest mowa o uzależnieniu – o problemie!  

O ile przyznanie się do problemu jest bardzo ważne istotniejsze jest podjęcie odpowiednich kroków rozwiązania tegoż problemu! Samo podjęcie decyzji o wytrzeźwieniu jest połową sukcesu – druga połowa to podjęcie leczenia. Sprawdzoną i w porównaniu z długoterminowymi terapiami metodą jest zabieg implantacji esperalu potocznie i powszechnie zwany „wszywką alkoholową”.